Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2019

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 września 2019 roku

1. Dzisiaj w niedzielę 1 września o godzinie 14:00 zabiją dzwony w kościołach w Polsce z przesłaniem: „Pamięć i Przestroga” z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w jedności z obchodami oficjalnymi w Warszawie.

2. Jutro w poniedziałek 2 września o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Prosimy dorosłych, aby zachęcili dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku nauki.

3. W związku z Mszą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego kancelaria w dniu jutrzejszym będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna. 

4. Spotkanie wszystkich katechizujących w naszej Parafii odbędzie się jutro w poniedziałek 2 września o godzinie 10:00.

5. Biblioteka parafialna będzie czynna jutro w poniedziałek w godzinach od 15:00 do 17:00.

6. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek 2 września o godzinie 18:45.

7. W najbliższy wtorek 3 września o godzinie 18:45 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie modlitewno-formacyjne członków Wspólnoty „Emmanuel”.

8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Plan Pierwszego Piątku Miesiąca 6 września jest następujący:

* 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

* od 15:30  Spowiedź dzieci

* 16:30  Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

* 18:00  Msza święta. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu

* 20:00  Zakończenie Adoracji

9. Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00.

10. Próby Scholi „Venite adoremus” odbywają się w soboty o godzinie 12:30, natomiast spotkania oazowe dla dzieci i młodzieży – w soboty o godzinie 14:00.

11. Jak każdego roku, w dniu 7 września po Mszy świętej o godzinie 6:30 wyruszy z klasztoru franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Skępego. Zapisy pielgrzymów w zakrystii kościoła franciszkanów.

12. W przyszłą niedzielę 8 września na Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się błogosławieństwo uczniów oraz ich tornistrów, podręczników i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci klas pierwszych.

13. Zbliża się ważne wydarzenie duchowe „Polska pod krzyżem”, które będzie miało miejsce na lotnisku w Kruszynie w Święto Podwyższenia Krzyża 14 września. Informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie Diecezji Włocławskiej. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym świadectwie wiary. Grupy z Włocławka wyruszają wspólnie pieszo do Kruszyna z placu przy naszym kościele św. Maksymiliana w sobotę 14 września o godzinie 8:00.   

Program wydarzenia „Polska pod Krzyżem”:

 • 9:00    Przyjmowanie pielgrzymów na placu lotniska w Kruszynie
 • 10:45  Zawiązanie wspólnoty
 • 11:00  Różaniec: tajemnice bolesne
 • 11:30  Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” – Lech Dokowicz
 • 13:00  Przerwa na posiłek
 • 15:00  Msza Święta z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża  Świętego, homilia: ks. bp Wiesław Mering
 • 17:30  Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo (wersja audio) oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek
 • 18:30  Przerwa
 • 19:30  Droga Krzyżowa
 • 21:00  Apel Jasnogórski
 • 21:15  Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 03:00  Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli

14. Za niecały miesiąc odbędzie się w naszej Parafii dwudniowy Kurs dla małżeństw „Tobiasz i Sara”. Rozpocznie się w piątek 20 września wieczorem, a zakończy w sobotę 21 września wieczorem. Kurs „Tobiasz i Sara” to świadectwo drogi małżeńskiej, a także okazja i zaproszenie do prześledzenia zawartych w słowie Bożym sposobów rozwiązywania problemów w małżeństwie.

15. Na prośbę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy Terenowy Oddział Włocławek podajemy następujące ogłoszenie:
„Okres lata to dramatyczny wzrost wypadków komunikacyjnych. W związku z tym znacznie zwiększa się zapotrzebowanie na składniki krwi dla ratowania życia poszkodowanych. Potrzeby są ogromne. Apelujemy do mieszkańców Włocławka o pilne zgłaszanie się do oddania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział we Włocławku przy ulicy Lunewil 15 ( budynek Pogotowia Ratunkowego ). Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 11:30, w środy w godz. 7:30 – 17:00. Codziennie szpitale naszego regionu potrzebują 300 jednostek krwi dla ratowania zdrowia i życia chorych. Każdy może pomóc oddając cząstkę siebie potrzebującym, bo łączy nas krew, która ratuje życie.”