Ogłoszenia duszpasterskie 11.08.2019

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 roku.

1. We wtorek z okazji 13-go dnia sierpnia o godzinie 18:40 odbędzie się w naszym kościele Nabożeństwo Fatimskie. W ramach Nabożeństwa będziemy odmawiać różaniec oraz pójdziemy w procesji ze świecami za Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec z osłonami.

2. W najbliższą środę 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. kanonik Marcin Filas, Dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Zapraszamy na Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.

Według prawa kościelnego w święto tytułu kościoła, czyli u nas dnia 14 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny. Warunki, pod którymi można zyskać odpust zupełny, to:

  • spowiedź sakramentalna
  • Komunia eucharystyczna
  • Modlitwa w intencjach Papieża, tzn. w tych intencjach, jakie ma Papież w trosce o Kościół (przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo)
  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

3. Kancelaria parafialna w dniu Odpustu 14 sierpnia będzie nieczynna.

4. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane według planu niedzielnego. Na każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów i ziół.

5. W ubiegłą środę 7 sierpnia została umieszczona w tylnym amfiteatrze kościoła od strony kaplicy nowo wykonana gablota z dębu, eksponująca sztandar Apostolatu Maryjnego naszej Parafii.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020, wydane przez Wydawnictwo Rolników z Michelina. Cena 4 i 6 zł.