Ogłoszenia duszpasterskie 4.08.2019

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2019 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 4 sierpnia o godzinie 12:00 w naszym kościele pochodzący z naszej parafii o. Faustyn Rafał Wesołowski ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani odprawi prymicyjną Mszę świętą.

2. We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00.

3. W tym samym dniu, czyli we wtorek 6 sierpnia po Mszy świętej o godzinie 6:00 wyruszy z katedry Piesza Pielgrzymka włocławska na Jasną Górę, która wejdzie do Częstochowy 13 sierpnia. Msza święta na rozpoczęcie Pielgrzymki będzie celebrowana w katedrze 6 sierpnia o godzinie 6:00.

4. Za półtora tygodnia w środę 14 sierpnia będziemy obchodzić naszą parafialną uroczystość ku czci św. Maksymiliana, czyli odpust w naszej Parafii. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku ks. kanonik Marcin Filas. Zapraszamy na Eucharystię odpustową ministrantów, asystę, dziewczynki sypiące kwiatki oraz wszystkich czcicieli św. Maksymiliana. Odpust to doroczne święto wspólnoty parafialnej. Zaplanujmy sobie zatem uczestnictwo w naszym parafialnym święcie.