Ogłoszenia duszpasterskie - 19.05.2019 r.
5 Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dziś 5 niedzielę Wielkanocy. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z klas czwartych będą świętować rocznicę Pierwszej Komunii świętej. O dar wiary dla nich oraz ich rodzin będziemy modlić się na nabożeństwie majowym
 2. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na wymianę zewnętrznych szyb witrażowych, które uszkodziła marcowa wichura. Złożyliście 19 440 zł. Szacowany koszt naprawy witraża to ok. 200 tyś. złotych. Polecamy przez najbliższe miesiące tę kosztowną inwestycję ofiarności wszystkich Parafian.
 3. Dziś po Mszach św. ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy „Marsz dla Życia
  i Rodziny”
  , który organizowany jest przez naszą Parafię w niedzielę, 9 czerwca.
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika,
  • w środę, 22 maja, przypada 24. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji,
  • w piątek, 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach;
  • w sobotę, 25 maja, o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej, ksiądz bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu; polecajmy w naszych modlitwach kandydatów do święceń;
  • w przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za wszystkie Matki z okazji ich święta.
 5. Za tydzień dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystość będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o godz. 10.15, na którą zapraszamy tylko rodziny tych dzieci. W związku z uroczystością nie będzie Mszy św. o godz. 10.30, a wypominki zwykle przed nią odczytywane zostaną wygłoszone przed Mszą św. o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed Komunią będzie w sobotę od godz. 8.30 do 9.30. Pozostali członkowie rodzin korzystają ze spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę nieczynna będzie kancelaria od godz. 8.00 do 9.00.
 6. Jeszcze dziś o godz. 13.15 w naszym kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury projekcja filmu pt.: „Miłość i Miłosierdzie” o życiu św. siostry Faustyny. Zachęcamy do obejrzenia.
 7. W ośrodku JP II można odbierać ostatnią dostawę żywności unijnej. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.
 8. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia narodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez inicjatywy modlitewne i charytatywne. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie.
 9. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, natomiast w niedziele o godz. 18.30. W środę po Mszy św. o 9.00 i o 18.00 podczas nabożeństwa majowego - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek o godz. 18.00 majówka z nowenną do św. Maksymiliana.
 11. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
  • Zespół Misyjny w poniedziałek 20 maja o godz. 16.00 Msza św. w kaplicy MB Kalwaryjskiej.
 12. Nasza Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 100 zł, dodatkowe informacje na plakatach.
 13. Nasza parafia organizuje również dwudniową pielgrzymkę do Sandomierza i okolicznych sanktuariów w dniach 15-16 czerwca. Koszt 220 zł. Zapisy w kancelarii.
 14. Organizowany jest również wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Różańcowych na Jasną Górę 1 czerwca. Zapisy w kancelarii.
 15. Małżonków obchodzących okrągłe jubileusze w pierwszym półroczu tego roku zapraszamy do wspólnego dziękczynienia w niedzielę, 16 czerwca, podczas Mszy o godz. 10.30. Udział
  w uroczystości zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

 16. Centrum Wsparcia Kolping zaprasza osoby pozostające bez pracy, w wieku powyżej 50 lat do skorzystania ze wsparcia w formie pośrednictwa pracy, staży czy szkoleń. Udzielamy wsparcia również osobom niepełnosprawnym. Zapraszamy do Centrum Kolpinga w Oświęcimiu ul. 11 listopada 3f/2 (Stare Stawy), tel: 512-718-056. Wsparcie jest bezpłatne!
 17. 27 maja w godz. od 16.00 do 20.00 w Zatorze Fundacja „Rodzina od A do Z” organizuje bezpłatną konferencję pt. Wsparcie rozwoju dzieci z FASD. Szczegółowe informacje na plakacie.
 18. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików pod chórem w naszym kościele.