UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018 r.

1. Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym, jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodów i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalać w nich ogień swojej miłości.

Składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek, 21 maja - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka tego dnia jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka,

- w czwartek, 24 maja - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach,

- w sobotę, 26 maja - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

O godzinie 1000 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

3. We wtorek, 22 maja, przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, w którym obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 600, 730, 900, 1700 i 1900. Prosimy osoby zamawiające intencje w tym dniu o zapoznanie się ze zmianami godzin mszy świętych.

5. W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

6. Spotkanie Zespołu Misyjnego odbędzie się w poniedziałek, 21 maja o godz. 1600 w salce.

Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie duszpasterstwa „Talent” w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Trwają przygotowania dzieci z klas trzecich do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Już w poniedziałek, po nabożeństwie majowym o 1830 próba ustawienia dzieci do procesji Bożego Ciała /termin wcześniejszy ze względu na brak możliwości czasowych w przyszłym tygodniu/. Zapraszamy na tę próbę także dzieci młodsze, które będą sypały kwiatki podczas tegorocznej procesji.  We wtorek, środę i czwartek próby generalne przed uroczystością Komunijną od 1630 i od 1830, zgodnie z harmonogramem.

8. Pierwsza spowiedź dla dzieci z klas trzecich i ich krewnych w sobotę, 26 maja: o godz. 800 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 8, o godz. 930 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 i 11.

9. W przyszłą niedzielę, 27 maja, w naszej parafii odbędzie się uroczystość pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich. Zwracamy uwagę na zmianę organizacji mszy św. za tydzień: Pierwsza Komunia na mszach św. o godz. 1015 i 1200, w których uczestniczą tylko rodziny dzieci; nie będzie mszy św. o godz. 1030; pozostałe godziny bez zmian. Do Pierwszej Komunii przystąpi blisko 260 dzieci. Bardzo prosimy parafian o ograniczenie używania w tym dniu samochodów i parkowania ich w okolicach kościoła zwłaszcza w godzinach od 930 do 1330 pozostawiając miejsca dla gości. Jeśli to możliwe prosimy mieszkańców sąsiadujących z zabudowaniami parafialnymi o przestawienie na ten czas samochodów w inne miejsca. Za zrozumienie z góry dziękujemy.

10. Przypominamy, że jubileusze małżeńskie z pierwszej połowy roku 2018 będziemy przeżywać podczas dziękczynnej Mszy św. w niedzielę, 10 czerwca, o 1030. Prosimy młodszych i starszych jubilatów o zgłaszanie udziału w uroczystości w kancelarii parafialnej.

11. Trwają zapisy na wyjazd na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz młodzież starszą. Informacje na specjalnym plakacie.

12. Można już odbierać kolejną dostawę żywności unijnej. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

13. W kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury od dnia 25 do 31 maja będą odbywały się projekcje filmu pt. „Paweł, apostoł Chrystusa”. Szczegóły na plakacie.

14. W dniu 2 czerwca w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży w ramach Oświęcimskich Spotkań dla Ducha Wzrastania. Gościem spotkania będzie Jacek Pulikowski

15. Dziękujemy młodzieżowej grupie muzyczno-ewangelizacyjnej Fausystem, za muzyczną oprawę dzisiejszych mszy. Grupa posługuje na terenie Oświęcimia, Diecezji Bielsko-Żywieckiej a także w różnych miejscach w Polsce. Aby służyć potrzebuje się formować i rozwijać duchowo, muzycznie ale i sprzętowo. Przy wychodzeniu z kościoła można składać dobrowolne ofiary na rozwój zespołu podczas warsztatów wakacyjnych.