Ogłoszenia duszpasterskie - 13.01.2019
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

1. Przeżywamy dziś niedzielę Chrztu Pańskiego. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i pomódlmy się za naszych rodziców i rodziców chrzestnych.  O godz. 18.30 uroczyste nieszpory. Dzisiejsza składka w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej Parafii. Obecnie trwa wymiana okien na energooszczędne w budynkach parafialnych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy,
  • w czwartek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu,
  • w sobotę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • od piątku 18 stycznia, w całym kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy część Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na godzinę Miłosierdzia o 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i okazją do spowiedzi św. Po wieczornej Mszy świętej koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji poszanowania życia ludzkiego oraz za matki oczekujące potomstwa z nabożeństwem do św. Jana Pawła II.

 

3. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Plan odwiedzin dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach. Osoby, które nie mogą przyjąć kapłana
w wyznaczonym terminie prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej - kapłan umówi się na inny dogodny termin wizyty.

 

4. Młodzieżowy Dom Kultury i Akcja Katolicka zapraszają do sali św. Józefa na wystawę prac XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej kolęda, kolęda”. Wystawa czynna dzisiaj po każdej Mszy św. a w dni powszednie od 10.00 do 12.00.

 

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

6. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek 18 stycznia o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 

7. Informujemy, że w czasie ferii zimowych w niedziele 20 stycznia nie będzie Mszy św. o 10.00 w dolnym kościele.

 

8. OAZA DZIECI BOŻYCH zaprasza wszystkich na Jasełka pod tytułem "Gdy Bóg podróżuje koleją"  w wykonaniu dzieci oraz na wspólne kolędowanie. Jasełka odbędą się 27 stycznia o 11.50 w naszym kościele. Wszystkich gorąco i serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. dzieci będą zbierać ofiarę, która wesprze działalność naszej Oazy.

 

9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele charytatywne – jest to jałmużna postna.

 

10. 25 stycznia w godzinach od 10.00-13.00 w przychodni Rejonowej nr 3 przy ul. Słowackiego 1 w Oświęcimiu odbędzie się bezpłatne badanie wzroku dla osób powyżej 15 roku życia.

 

11. Można odbierać czwartą dostawę żywności unijnej. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

 

12. Przypominamy o zamykaniu drzwi wejściowych do kościoła w okresie grzewczym.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików pod chórem w naszym kościele.