III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017 r.

1. Od dziś rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio   do przeżywania tajemnicy Wcielenia   Syna Bożego.

2. W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

We wtorek, 19 grudnia, przypada pierwsza rocznica śmierci ks. kan. Jerzego Brońki, byłego proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do modlitwy: o godz. 1615 przy grobie zmarłego Kapłana na cmentarzu parafialnym, a o godz. 1700 do udziału we Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

3. Przypominamy, że jednym z najważniejszych elementów adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia jest przystąpienie do spowiedzi. Spowiedź całodniowa z udziałem większej liczby kapłanów odbędzie się w sobotę, 23 grudnia, w godzinach od 830 do 1000 i od 1030 do 1200 oraz od 1400 do 1530 i od 1600 do 1700. Prosimy, by do tego czasu zaplanować pojednanie z Bogiem i ludźmi. Zwracamy uwagę, że w dniu Wigilii, czyli w przyszłą niedzielę, nie będzie już spowiedzi.

4. Pamiętajmy o zmianach w porządku odprawiania mszy świętych w okresie świątecznym:
w przyszłą niedzielę - o godz. 1630 dla tych, którzy nie będą mogli być przed południem ze względu na pracę. Nie będzie mszy o godz. 1900. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie będzie z kolei mszy świętej o godz. 1000 w dolnym kościele. Pozostałe msze święte o stałych porach.

5. W związku z przygotowaniami świątecznymi i udziałem kapłanów w spowiadaniu w innych parafiach prosimy, by wszelkie sprawy kancelaryjne załatwiać do środy. W kolejne dni z kapłanami dyżurnymi kontaktujemy się tylko w sprawach nagłych.

6. Na stolikach z gazetami, na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii został umieszczony plan wizyty duszpasterskiej – ewentualne błędy lub braki prosimy niezwłocznie zgłaszać do kancelarii parafialnej.

7. W poniedziałek o godz.1600 w salce spotkanie Zespołu Misyjnego. 

8. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 22 grudnia o godz. 1900 w domu katechetycznym.

9. Z uwagi na parafialny dzień spowiedzi przedświątecznej kancelaria w sobotę, 23 grudnia będzie nieczynna.

10. Około trzech milionów świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas zapłonie na polskich stołach świątecznych 24 grudnia. Oznaczać to będzie, że w nadchodzącym roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci otrzyma wsparcie w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku. Specjalną pomoc otrzymają także dzieci syryjskie, na pomoc których przeznaczonych jest 10 gr z każdej nabytej w Polsce świecy Caritas. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Dzisiaj Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeprowadzi kiermasz świąteczny po mszach św. przed kościołem. Uzyskane ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

12. Ofiary zbierane przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za życzliwość.

13. Stowarzyszenie Oświęcimianie-Oświęcimianom zaprasza na wigilijne spotkaniu mieszkańców miasta, które odbędzie się dzisiaj na Rynku Starego Miasta o godz. 1630.

14. Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza osoby dorosłe na bezpłatne kursy obsługi komputera w ramach programu e-mocni. Zapisy przyjmowane są w dziale Promocji Biblioteki, osobiście lub telefonicznie. Biblioteka zapewnia potrzebny sprzęt, materiały i poczęstunek.