Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Praktykę duszpasterską zakończył w naszej parafii kleryk Maciej Godzieszka, dziękujemy za miesięczną posługę i polecamy Go w naszych modlitwach Panu Bogu aby rozwijał swoje powołanie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek 24 września – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej,

- w czwartek 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,

- w piątek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika

- w sobotę 29 września – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała.

3. Dyżury Biura Radia Maryja w każdą niedzielę, a także w I i IV środę miesiąca od 10.00 do 12.00 w salce domu katechetycznego na I p.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie Duszpasterstwa Talent w środę po Mszy św. wieczornej.

6. We środę o godz. 19.15 w górnym kościele spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8, a w czwartek o 19.15 z kl. 7 - obecność obowiązkowa (rodzice otrzymają imienne deklaracje dla swoich dzieci).

7. W dniach od 29 września do 30 października w Oświęcimskim Centrum Kultury będą odbywały się prezentacje teatralne w ramach "VI Tygla Teatralnego". Wezmą w nich udział zespoły teatralne z Oświęcimia, Alwerni, Andrychowa, Chełmka, Kęt oraz aktorzy z krakowskich teatrów. Wstęp na wszystkie spektakle bezpłatny. Szczegóły na plakatach.

8. Zbliża się kolejna rocznica kanonizacji św. Maksymiliana oraz 30 rocznica konsekracji naszego kościoła. W tym roku do uroczystości rocznicowych jako wspólnota parafialna przygotujemy się duchowo poprzez Triduum poprzedzające niedzielę, 7 października.
W związku z przygotowaniami kapłani odwiedzą chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę, 29 września. Chorych spoza stałej listy prosimy zgłaszać
w kancelarii parafialnej.

9. Za dwa tygodnie, 3 października  w naszym kościele odbędzie się czuwanie w intencji rozpoczynającego się w Rzymie Synodu nt. młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii i wszystkich młodych duchem. Szczegóły na plakacie.

10. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom piątkowej uroczystości "Niepodległa 2018" za uporządkowanie sali ośrodka św. Jana Pawła oraz za złożony na parafię dar ołtarza, a także członkom wspólnoty "Nikodem" za prace porządkowe podjęte przy obejściu naszego kościoła. Prosimy zarazem o włączenie się przez inne wspólnoty.

11. Organizatorzy kursu „Alfa”, serdecznie zapraszają  na kolejną edycję  która rozpocznie się 11 października  o godz.18.30 w ośrodku św. Jana Pawła II przy naszej parafii . Zapisy i inne informacje pod numerem telefonu podanym na plakatach w gablotach.

12. Tegoroczne obchody stulecia odzyskania Niepodległości Polski stanowią znakomitą okazję do refleksji nad współczesnym znaczeniem tego wyjątkowego jubileuszu
i motywują do pogłębiania wiedzy na temat historii. W tym celu Powiat Oświęcimski zaprosił do Oświęcimia, podróżujące po kraju Mobilne Muzeum Multimedialne.
W dniach 26 i 27 września zostanie ono zaprezentowane mieszkańcom Oświęcimia. Wystawa poświęcona setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zlokalizowana będzie na parkingu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2. ul. Bema 4, Będzie można ją zwiedzać w środę od 12.00 — 18.00, w czwartek od 10.00 -16.00.