ZMIANY

P 20180826 090612

Przekazanie kluczy przez Księdza Dziekana oraz powitanie przez przedstawicieli Rady Parafialnej

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych Duszpasterzy.

Drogi Księże Mariuszu!

Witamy Cię serdecznie w imieniu naszej oświęcimskiej wspólnoty. Na każdy dzień Twojej posługi jako nowego proboszcza chcemy życzyć Ci błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Częstochowskiej, w której mamy skuteczną pomoc i obronę.

Przed Tobą, Księże Proboszczu, nowa parafia, nowi ludzie, nowe wyzwania i zadania. Pracy z pewnością będzie wiele, zarówno tej duszpasterskiej, jak i administracyjnej. Przyjście nowego duszpasterza zawsze rozbudza też w świadomości parafian nowe oczekiwania, pragnienia i nadzieje.

Ufamy, że ster, który przyjąłeś, jest w mocnych, ojcowskich dłoniach; że będziesz nas bezpiecznie prowadził ku zbawieniu; że nie zabraknie Ci wyrozumiałości dla naszych problemów i trosk. Mamy nadzieję, że i Ty w naszej wspólnocie znajdziesz rodzinne ciepło, którego symbolem niech będą chleb i sól.
         A wraz z kluczami do kościoła i do tabernakulum, przekazanymi przez księdza dziekana, oddajemy w Twoje kapłańskie ręce klucze do naszych sumień. Powierzamy Ci naszą parafię. Czuj się w niej gospodarzem, pamiętając, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować codziennie, służąc Bogu i ludziom.

Księże Proboszczu, bądź wytrwały i odważny w spokojnym i konsekwentnym realizowaniu wyznaczonych celów. Niech życzliwość i serdeczność ludzi wokół Ciebie przynoszą Ci ulgę we wszelkich troskach i pomagają w działaniach na rzecz naszej wspólnoty. A jeśli pojawią się przeszkody, wierzymy, że pokonamy je razem: liczymy na łagodność Twojego serca, a sami obiecujemy wspierać Cię tak, jak potrafimy.

Chcemy zacząć z Tobą ten nowy rozdział, modląc się słowami św. Jana Pawła II:

„Niech nasza droga będzie wspólna,

niech nasza modlitwa będzie pokorna,

niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,

co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”. Szczęść Boże!

Witamy również ks. Tomasz Walczaka, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej w posłudze wikariuszowskiej.