Powiatowy Konkurs Plastyczny - XVI

W dniu 10 stycznia 2017 r. odbyła się impreza, będąca podsumowaniem XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”. Organizatorami konkursu byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana. Patronat objął Starosta Oświęcimski.

            Prace, które wpłynęły na konkurs oceniała komisja, złożona z artystów plastyków: Remigiusza Dulko i Pawła Warchoła. Jury przyznało 59 nagród i 60 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych i dwóch formach artystycznych (płaskie i przestrzenne).

Nagrody wręczali: Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli Miejskich Barbara Rokowska oraz dyrektor MDK Bogumiła Goryczka.

Wśród gości znaleźli się również: naczelnik WEZ Monika Stalica, ks. Andrzej Trzop z parafii św. Maksymiliana, dyrektor ZSZTS ks. Zenon Latawiec, przewodnicząca Akcji Katolickiej Dorota Kinalczyk oraz dyrektor MG nr 2 Grzegorz Olszewski.

            Wernisaż połączony był z mini-koncertem zespołów muzycznych MDK. Wystąpili:

- grupa gitarowa pod opieką pani Kamili Sibik w składzie : Aleksandra Huras, Katarzyna Maj, Julia Grzesik, Tobiasz Homa, Julia Kolasa, Anna Walancik, Małgorzata Bul

- zespół wokalno-instrumentalny pod opieką pana Janusza Majcherka w składzie: Agata Broda, Klaudia Michalak, Filip Komajda

Sponsorami nagród byli: Powiat Oświęcimski, Urząd Miasta Oświęcim oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Nagrody otrzymali:

kategoria: formy płaskie na papierze

w grupie wiekowej 6 – 8 lat: Baranowska Anna, Brzezina Bartosz, Buliński Miłosz, Dąbrowska Nadia, Gabryś Bartłomiej, Kazek Wiktoria, Ożóg Julia, Rzemiński Szymon, Zając Natalia, Żurek Zofia

w grupie wiekowej 9 – 11 lat: Bilska Gabriela, Bogacz Klaudia, Droździk Tomasz, Filipowicz Paulina, Gabryś Klaudia, Grygiel Natalia, Kasprzak Dominika, Kokoszka Martyna, Nalborczyk Gloria, Wrzalik Selena

w grupie wiekowej 12 – 14 lat: Bibrzycka Jagoda, Bojanowicz Konrad, Jedynowicz Martyna, Jurecka Patrycja, Luranc Kacper, Matyszkowicz Martyna, Paszek Ewa, Sachmerda Wiktoria, Szatanik Oliwia, Zacny Weronika

w grupie wiekowej 15 – 21 lat: Bizoń Karolina, Jakubek Joanna, Kukla Justyna, Leoniuk Joanna, Wyroba Jakub

kategoria: kompozycje przestrzenne

w grupie wiekowej 6 – 8 lat: Bartecka Ksenia, Bzibziak Aleksandra, Ćwieląg Filip, Ćwiękała Błażej, Kęska Liliana, Maćkowska Julia, Skwarczyńska Agata, Waliczek Aleksandra

w grupie wiekowej 9 – 11 lat: Błażowska Maria, Kalisz Amelia, Kobosko Joanna, Komendera Hubert, Wandor Patryk, Włodarczyk Aleksandra, Wójcik Wiktoria

w grupie wiekowej 12 – 14 lat: Jurecka Estera, Kiełbasa Emilia, Matlak Sara, Mitoraj Nicola, Sanak Patryk, Warzecha Amelia

w grupie wiekowej 15 – 21 lat: Gizicka Julia, Kisielewski Paweł, Kusak Oliwia

Wyróżnienia otrzymali:

kategoria: formy płaskie na papierze

w grupie wiekowej 6 – 8 lat: Czuba Julia, Czyszczoń Dawid, Domżał Anna, Jamróz Wojciech, Kucharczyk Szymon, Przesór Kamila, Rusek Zofia, Rydzoń Katarzyna, Stanula Jan, Tuleja Blanka

w grupie wiekowej 9 – 11 lat: Ćwiękała Hanna, Jaśkowska Aleksandra, Kapuścińska Natalia, Kolasa Natalia, Ledwik Milena, Miłkowska Natalia, Szafraniec Szymon, Wójcik Daria, Wójcik Wiktoria, Zięba Emilia

w grupie wiekowej 12 – 14 lat: Bodzęta Lena, Grad Makary, Jarzyna Joanna, Kliś Martyna, Kruk Sandra, Plata Paulina, Polak Nikola, Rybak Mateusz, Szymalska Karolina, Zięba Martyna

w grupie wiekowej 15 – 21 lat: Chodacka Izabela, Jarnot Paulina, Oleś Martyna, Szafron Aleksandra, Szyjka Karolina

kategoria: kompozycje przestrzenne

w grupie wiekowej 6 – 8 lat: Bałys Julia, Bogacz Hanna, Cholewka Natalia, Czopek Julia, Grabowska Aleksandra, Rembiesa Paulina

w grupie wiekowej 9 – 11 lat: Całus Michał, Czopek Jolanta, Hamerska Kinga, Hodur Wiktoria, Juszczak Emilia, Kozak Dominika, Noworyta Emilia, Szkodny Natalia, Urbańczyk Anna

w grupie wiekowej 12 – 14 lat: Chowaniec Martyna, Filip Małgorzata, Kędzierska Nicol, Matla Izabela, Michałek Zuzanna, Olejarz Martyna, Połeć Oliwia

w grupie wiekowej 15 – 21 lat: Bartecka Julia, Kramarczyk Kinga, Niegłos Natalia

Nagrodę specjalną Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury otrzymał Mateusz Łysoń.

GALERIA