Ogłoszenia duszpasterskie - 23.06.2019 r.
12 niedziela zwykła

 1. Przeżywamy dziś 12 niedzielę zwykłą. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Gościmy dziś w naszej parafii o. Dominika Ochlaka - oblata, który głosi Słowo Boże i w ten sposób promuje „Festiwal Życia”. Po Mszach świętych poprosi nas o wsparcie tego dzieła ofiarami do puszek przed kościołem.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Bożego Ciała, a więc Kapłanom pracującym w naszej Parafii, Siostrom zakonnym, na czele z siostrą Mariettą, Panom kościelnym, Panu organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Grupom duszpasterskim, które przygotowały ołtarze, Panu Markowi za troskę o nagłośnienie, panom Józefowi i Stefanowi, chórowi parafialnemu, pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym wraz z rodzicami, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Paniom katechetkom, Panom ze wspólnoty św. Józefa, którzy rozwieźli ołtarze, Policji za troskę o bezpieczeństwo i każdemu, kto w jakikolwiek sposób okazał dobre serce.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • w poniedziałek, 24 czerwcu, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu rozpoczynają się w naszym kościele letnie koncerty organowe. O godz. 19.00 koncert z okazji 40 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Oświęcimiu w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  • w piątek, 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze. Msze święte w naszej parafii o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • w przyszłą niedzielę, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła odbywają się o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w nich delegacje ze sztandarami, dzieci sypiące kwiatyi wszystkich parafian. W czwartek zakończenie oktawy z błogosławieństwem wianków i małych dzieci. Ostatnia procesja eucharystyczna w piątek o godz. 18.00 z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Do końca czerwca w niedzielę będą odprawiane Msze święte o godz. 10.00, 13.15 i w Domu Emeryta. Z racji na duże zainteresowanie wolnymi terminami możliwości odprawienia Mszy św. prosimy rezerwujących o szybkie potwierdzanie Mszy św. zarezerwowanych w lipcu i sierpniu.
 6. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim parafianom życzymy udanego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i o godnym stroju w kościele w sezonie letnim.
 7. Nasz dekanat oświęcimski organizuje w ramach pielgrzymki diecezjalnej ku czci św. Melchiora Grodzieckiego wyjazd do Koszyc w dniach 12-13.10.2019 r. Koszt 270 zł. Zaliczka przy zapisie 100 zł. Szczegółowy program podany jest na plakacie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 8. Spotkania duszpasterskie w nadchodzącym tygodniu:
  • w poniedziałek 24 czerwca o godz. 19.00 – spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę po Mszy św. o 9.00 i o 18.30.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej ze stolików pod chórem w naszym kościele.