Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego


Czytaj więcej: Gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego

Modlitwa w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz - Birkenau 2017

2. listopada 2017 r. godz. 14.00 przy Bloku 11

W dniu 2 listopada br., w liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ofiar byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau oraz o pokój na świecie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Jan Dubas z parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: „Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie,
i Barankowi”. Ap 7,2-4

Podkategorie