Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

TYDZIEŃ MISYJNY 2017

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych,
jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny.W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna.

W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”.

„Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów” – powiedział o. Vincent Mwakhwawa, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Malawi.
   

Razem dla Afryki

Ks. Dawid OKULLU w parafii św. Maksymiliana Męczennika
w Oświęcimiu - 15.10.2017 r.

x.dawid 1

Fundacja   Razem   dla   Afryki wspiera działania organizacji prowadzonej   przez   ks.   Davida   Okullu, a obecnie, w ramach przypadającego w październiku Tygodnia Misyjnego, pragniemy zaprosić ks. Davida Okullu do Polski, aby podzielił się z wiernymi w Polsce doświadczeniem pracy duszpasterskiej w Ugandzie,

Czytaj więcej: Razem dla Afryki

Dzień Papieski 2017

Tegoroczny XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Na początku warto podkreślić, że już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II
6 stycznia 2001 roku.

Czytaj więcej: Dzień Papieski 2017

Podkategorie