Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.

 


Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

 Program uroczystości w Oświęcimiu
Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Od 28 lutego nawiedzają naszą diecezję Krzyż i Ikona Matki Bożej - Symbole Światowych Dni Młodzieży.
W najbliższy wtorek, 10 marca 2015 r., będziemy je gościć w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych – do modlitwy przy Krzyżu i Ikonie Światowych Dni Młodzieży.

Czytaj więcej: Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

Poświęcenie chrzcielnicy

Oświęcim, 11.01.2015 r.

Ks. Proboszcz zaznaczył w homilii: "Uczestniczymy w doniosłym obrzędzie poświęcenia chrzcielnicy dla naszego kościoła. Długo czekaliśmy na ten moment. I oto nadszedł. Bowiem trudno sobie wyobrazić kościoła parafialnego bez źródła chrzcielnego, bez chrzcielnicy. Jest ona koniecznym miejscem przypominającym nieustannie wiernym o pierwszym i najważniejszym sakramencie ich życia.

Czytaj więcej: Poświęcenie chrzcielnicy

Świeca Caritas

Papież Franciszek zapalił świecę Caritas

Ojciec Święty przesłał do Caritas Polska specjalne błogosławieństwo na Rok Caritas.

Wyraził w nim wdzięczność  wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają działalność Caritas w Polsce i na świecie, jak również tym, którzy uczestniczą w tej ważnej misji Kościoła przez codzienną pracę, wolontariat, modlitwę, ofiary materialne i duchowe”.

Podkategorie