Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016

hymn sdm 2016

Czytaj więcej: Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016

Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM 2015

Ave Crux, spes unica - Witaj Krzyżu, jedyna nadziejo

Krzyż Światowych Dni Młodzieży zawitał na naszą oświęcimską ziemię. Z radością go podejmujemy. Zwłaszcza tutaj, gdzie w roku 1958 stanął krzyż w miejscu planowej budowy nowego kościoła dla Oświęcimia, a św. Jan Paweł II zachęcał wiernych Oświęcimia: Budujcie kościół przy Krzyżu.

Jest w tym kościele Krzyż pojednania narodów niemieckiego i polskiego, który pozostawił Episkopat niemiecki w roku 1980. Krzyż ten pochodzący z pierwszej połowy XVI wieku został przeznaczony przez Arcybiskupa Moguncji Freisingu, Józefa Kardynała Ratzingera dla tego miejsca.

Czytaj więcej: Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM 2015

Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

 Program uroczystości w Oświęcimiu
Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Od 28 lutego nawiedzają naszą diecezję Krzyż i Ikona Matki Bożej - Symbole Światowych Dni Młodzieży.
W najbliższy wtorek, 10 marca 2015 r., będziemy je gościć w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich – młodszych i starszych – do modlitwy przy Krzyżu i Ikonie Światowych Dni Młodzieży.

Czytaj więcej: Peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM

Podkategorie