Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

74 rocznica śmierci św. Maksymiliana

Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu

14 sierpnia 2015 r.

GALERIA

32. Piesza Pielgrzymka Oświęcimska

Zdjęcie: Urszula Rogólska /Foto Gość

GALERIA.

Pielgrzymka do Lichenia 2015

Parafialne pielgrzymowanie...

W dniach od 1 do 2 czerwca br. odbyła się pielgrzymka z naszej parafii do Torunia i Lichenia, zorganizowana przez Biuro Radia Maryja. W pierwszym dniu nawiedziliśmy Toruń, szczególnie rozgłośnie Radia Maryja, gdzie przedstawiciele naszej grupy na antenie włączyli się w modlitwę różańcową wraz ze słuchaczami. 

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Lichenia 2015

Podkategorie