Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2015

Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady 2015

08.11.2015 r.

brz 2015 1

Tradycja Drogi Krzyżowej w byłym niemieckim obozie zagłady w Brzezince zrodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II w Oświęcimiu w dniu 7 czerwca 1979 r. Z inicjatywy dziekana oświęcimskiego ks. prał. Kazimierza Górnego oraz oświęcimskiego i krakowskiego KIK powstała szlachetna inicjatywa, aby w miejscu sprawowania Eucharystii przez Papieża Polaka na terenie byłego obozu zagłady w Brzezince, co roku gromadzić się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji Ofiar obozów koncentracyjnych.

Czytaj więcej: Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady 2015

Podkategorie