Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

23. Letnie Koncerty Organowe w Oświęcimiu

W okresie od 25 czerwca do 23 lipca 2018 roku w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędzie się pięć koncertów organowych w ramach 23. Letnich Koncertów Organowych.

Czytaj więcej

Śp. Antoni Zięba

W dniu 3 maja 2018 r., w święto Matki Boskiej Królowej Polski, odszedł do Domu Ojca dr inż. Antoni Zięba, człowiek głębokiej wiary, obrońca życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wrażliwy na los i potrzeby ubogich rodzin, współzałożyciel Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci i World Prayer for Life, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, członek Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i Zakonu Rycerzy Kolumba, laureat licznych nagród, w tym papieskiego medalu „Pro Ecclesia et Pontifice".

Czytaj więcej: Śp. Antoni Zięba

Gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego


Czytaj więcej: Gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego

Podkategorie