Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Pielgrzymka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia do Rzymu

Z pamiętnika pielgrzyma

We wtorek 11.10.2016 r. grupą 47 pielgrzymów powróciliśmy z Włoch, gdzie pod opieką ks. Marcina Mendrzaka zwiedzaliśmy słynne sanktuaria i poruszeni duchem Roku Miłosierdzia pragnęliśmy przejść przez otwarte Drzwi Święte. Pielgrzymowanie zaczęliśmy od wspaniałej Bazyliki św. Antoniego w Padwie, gdzie oprócz Patrona tego miasta, uczciliśmy św. Maksymiliania - naszego Patrona, w którego kaplicy przeżywaliśmy Mszę św. i któremu poświęcony jest jeden z ołtarzy w Bazylice.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia do Rzymu

34 rocznica kanonizacji o. Maksymiliana Kolbego

Modlitwa na Placu Apelowym w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz I

Eucharystia w kościele pw. św. Maksymiliana w Oświęcimiu

Zobacz więcej

Beatyfikacja ks. Władysława Bukowińskiego

KARAGANDA - 11.09.2016 r.

Boże Ojcze, który zleciłeś posługę Twemu słudze ks. Władysławowi nawet w więzieniach i łagrach, obdarzając go wielką wiarą i przebaczającą miłością, udziel i mnie tych samych darów do życia Ewangelią we współczesnym świecie.

Za przyczyną Twego sługi wysłuchaj moją modlitwę i obdarz mnie łaską, której tak bardzo potrzebuję. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Podkategorie