Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Powiatowy Konkurs Plastyczny - XVI

W dniu 10 stycznia 2017 r. odbyła się impreza, będąca podsumowaniem XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycje świąteczne i noworoczne. Hej, kolęda, kolęda!”. Organizatorami konkursu byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana. Patronat objął Starosta Oświęcimski.

            Prace, które wpłynęły na konkurs oceniała komisja, złożona z artystów plastyków: Remigiusza Dulko i Pawła Warchoła. Jury przyznało 59 nagród i 60 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych i dwóch formach artystycznych (płaskie i przestrzenne).

Nagrody wręczali: Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli Miejskich Barbara Rokowska oraz dyrektor MDK Bogumiła Goryczka.

Wśród gości znaleźli się również: naczelnik WEZ Monika Stalica, ks. Andrzej Trzop z parafii św. Maksymiliana, dyrektor ZSZTS ks. Zenon Latawiec, przewodnicząca Akcji Katolickiej Dorota Kinalczyk oraz dyrektor MG nr 2 Grzegorz Olszewski.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Plastyczny - XVI

Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Zamknięcie Bramy Miłosierdzia w kościele stacyjnym w Oświęcimiu

12.11.2016 r.

zak rok m002

Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Rakoczy, Biskup Senior diecezji bielsko - żywieckiej

Słowa homili Bpa Tadeusza Rokoczego:

 Umiłowani bracia i siostry, czcigodni i drodzy bracia kapłani, drogi księże prałacie Józefie razem z wszystkimi wikariuszami i katechetami, twoimi współpracownikami i wszyscy drodzy bracia kapłani tak licznie obecni tutaj, sąsiedzi i przyjaciele, którzy czuliście potrzebę serca, by przejść po raz ostatni teraz przez tę bramę i otworzyć serca własne i waszych parafii na Boże Miłosierdzie.

GALERIA

Czytaj więcej: Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Pielgrzymka dekanatów: oświęcimskiego, osieckiego, jawiszowickiego, wilamowickiego

Pielgrzymka do kościoła jubileuszowego w Oświęcimiu

bm dekanat 257

W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października br., miała miejsce jubileuszowa pielgrzymka wiernych i kapłanów z dekanatów jawiszowickiego, osieckiego, oświęcimskiego i wilamowickiego do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, który jest jednym z 6 kościołów jubileuszowych w naszej diecezji.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9.00 przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Następnie ks. Marcin Sandok ubogacił wszystkich uczestników pielgrzymki refleksją nad głównym hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”.

Czytaj więcej: Pielgrzymka dekanatów: oświęcimskiego, osieckiego, jawiszowickiego, wilamowickiego

Podkategorie