Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

Pielgrzymka dekanatów: oświęcimskiego, osieckiego, jawiszowickiego, wilamowickiego

Pielgrzymka do kościoła jubileuszowego w Oświęcimiu

bm dekanat 257

W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października br., miała miejsce jubileuszowa pielgrzymka wiernych i kapłanów z dekanatów jawiszowickiego, osieckiego, oświęcimskiego i wilamowickiego do kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, który jest jednym z 6 kościołów jubileuszowych w naszej diecezji.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9.00 przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Następnie ks. Marcin Sandok ubogacił wszystkich uczestników pielgrzymki refleksją nad głównym hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”.

Czytaj więcej: Pielgrzymka dekanatów: oświęcimskiego, osieckiego, jawiszowickiego, wilamowickiego

Pielgrzymka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia do Rzymu

Z pamiętnika pielgrzyma

We wtorek 11.10.2016 r. grupą 47 pielgrzymów powróciliśmy z Włoch, gdzie pod opieką ks. Marcina Mendrzaka zwiedzaliśmy słynne sanktuaria i poruszeni duchem Roku Miłosierdzia pragnęliśmy przejść przez otwarte Drzwi Święte. Pielgrzymowanie zaczęliśmy od wspaniałej Bazyliki św. Antoniego w Padwie, gdzie oprócz Patrona tego miasta, uczciliśmy św. Maksymiliania - naszego Patrona, w którego kaplicy przeżywaliśmy Mszę św. i któremu poświęcony jest jeden z ołtarzy w Bazylice.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia do Rzymu

Podkategorie