Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu - 14.08.2017

Galeria

34 Piesza Pielgrzymka Oświęcimska na Jasną Górę

sdm 178

Galeria

Czytaj więcej: 34 Piesza Pielgrzymka Oświęcimska na Jasną Górę

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości 2017

Fot. 18 marca 2017, Robert Karp - www.dicezja.bielsko.pl

List Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego do uczestników Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu - Brzezince

Czytaj więcej: Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości 2017

Podkategorie