Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Ferie dla dzieci i młodzieży

Czas ferii na terenie naszej parafii

„Dzieci nie myślą, ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi” (Vercoros).

Od 19 do 30 stycznia 2004 r. odbywały się na terenie naszej parafii zajęcia dla dzieci i młodzieży, które zorganizowano w ramach trwającego w tym czasie zimowego odpoczynku. Stowarzyszenie Młodzieży Pax Pokój Shalom, kontynuując dzieło Akcji Katolickiej i Bractwa Trzeźwości, objęło patronat nad feriami. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczne ferie przebiegały bezpiecznie i były atrakcyjne dla uczestników.

Czytaj więcej: Ferie dla dzieci i młodzieży

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny Hej, Kolęda, Kolęda

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej.

Na VII Powiatowy Konkurs Plastyczny -Hej Kolęda, Kolęda! - dostarczono 581 prac w kategorii malarstwo, rysunek i grafika, 45 prac w kategorii szopek, oraz 4 prace inne (poza regulaminem) w sumie 630 prac z 37 placówek:

Czytaj więcej: VII Powiatowy Konkurs Plastyczny Hej, Kolęda, Kolęda

Diecezjalny opłatek Akcji katolickiej

W styczniu bieżącego roku (10. 01. 2004) parafia nasza gościła uczestników diecezjalnego spotkania opłatkowego Akcji Katolickiej diecezji bielsko - żywieckiej z udziałem księdza biskupa Tadeusza Rakoczego oraz diecezjalnego asystenta A.K. ks. prof. Tadeusza Borutki. W spotkaniu wzięli udział księża asystenci parafialnych oddziałów A.K. i członkowie zarządów poszczególnych oddziałów. Gospodarzem i organizatorem spotkania był nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej. W tym szczególnym dniu do naszej parafii przybyło ponad 150 gości. W spotkaniu uczestniczyły także władze miasta i powiatu oraz poseł ziemi bielskiej.

Czytaj więcej: Diecezjalny opłatek Akcji katolickiej

Podkategorie