Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny Hej, Kolęda, Kolęda

Protokół z posiedzenia komisji oceniającej.

Na VII Powiatowy Konkurs Plastyczny -Hej Kolęda, Kolęda! - dostarczono 581 prac w kategorii malarstwo, rysunek i grafika, 45 prac w kategorii szopek, oraz 4 prace inne (poza regulaminem) w sumie 630 prac z 37 placówek:

Czytaj więcej: VII Powiatowy Konkurs Plastyczny Hej, Kolęda, Kolęda

Uroczystości z okazji 21 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana

5 października 2003r. nasza parafia przeżywała uroczystości z okazji 21 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego. Do tak ważnego wydarzenia przygotowaliśmy się poprzez rekolekcje, które prowadził ojciec Sławomir Zieliński z sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

Czytaj więcej: Uroczystości z okazji 21 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana

Zaproszenie ks. bpa T. Rakoczego do udziału w uroczystości 21 rocz. kanonizacji św. Maksymiliana

Bielsko-Biała, dnia 17 września 2003 r.

BISKUP
BIELSKO-ŻYWIECKI

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI
DO OŚWIĘCIMIA
KU CZCI ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO

(do odczytania w niedzielę 28. września br.)

Drodzy Bracia i Siostry!

Coraz bardziej utwierdza się w naszej diecezji tradycja pielgrzymowania do Oświęcimia z okazji rocznicy kanonizacji Świętego Maksymiliana Kolbego. W tym roku obchodzimy 21. rocznicę tego ważnego i doniosłego dla całego Kościoła wydarzenia.

Czytaj więcej: Zaproszenie ks. bpa T. Rakoczego do udziału w uroczystości 21 rocz. kanonizacji św. Maksymiliana

Podkategorie