Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

Homilia o. prof. Zdzisława Kijasa OFMConv wygłoszona 3.10.2004 r. w naszym kośściele z okazji 22 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana

Tekst homilii o. prof. Zdzisława Kijasa OFMConv

prorektora PAT w Krakowie, wygłoszonej 10 października br. w Oświęcimiu podczas uroczystej mszy św. z okazji 22 rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Biskupie!
Drodzy współbracia w powołaniu kapłańskim!
Umiłowani Bracia i Siostry!

Czytaj więcej: Homilia o. prof. Zdzisława Kijasa OFMConv wygłoszona 3.10.2004 r. w naszym kośściele z okazji 22...

Dzień Papieski - spotkanie modlitewne pod ścianą śmierci - 10.10.2004 r.

To był szczególny wieczór. A trzeba raczej powiedzieć, że to były wyjątkowe dni. Sam Dzień Papieski zaliczyć należy do dni szczególnie poświęconych Ojcu Świętemu, który prosi świat o modlitwę w intencji pokoju. Ten wyjątkowy, czwarty już Dzień Papieski, poprzedziło kilkudniowe przygotowanie na płaszczyźnie duchowej, intelektualnej oraz organizacyjnej.

Czytaj więcej: Dzień Papieski - spotkanie modlitewne pod ścianą śmierci - 10.10.2004 r.

Ferie dla dzieci i młodzieży

Czas ferii na terenie naszej parafii

„Dzieci nie myślą, ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi” (Vercoros).

Od 19 do 30 stycznia 2004 r. odbywały się na terenie naszej parafii zajęcia dla dzieci i młodzieży, które zorganizowano w ramach trwającego w tym czasie zimowego odpoczynku. Stowarzyszenie Młodzieży Pax Pokój Shalom, kontynuując dzieło Akcji Katolickiej i Bractwa Trzeźwości, objęło patronat nad feriami. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczne ferie przebiegały bezpiecznie i były atrakcyjne dla uczestników.

Czytaj więcej: Ferie dla dzieci i młodzieży

Podkategorie