Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie. 

 


 

14.08.2012

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu

Kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu:

Godz. 8:30   Nnabożeństwo na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki do byłego obozu KL Auschwitz- Birkenau.

Pielgrzymka ok. 4 km.

Harmęże - OO. Franciszkanie:

Godz. 8:00 Nabożeństwo TRANSITUS dla upamiętnienia śmierci św. Maksymiliana.
Pielgrzymka do byłego obozu KL Auschwitz- Birkenau.

 

Muzeum Kl Auschwitz-Birkenau: Przy Bloku 11

Godz. 10:30 Msza św. koncelebrowana

71. rocznica śmierci św. Maksymiliana

 

Kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu:
Godz. 18:30 Msza odpustowa

 

 

Boże, Ty powołałeś Świętego Maksymiliana, kapłana, do szukania na tym świecie Twojego Królestwa przez dążenie do doskonałej miłości Boga i bliźniego. Spraw, abyśmy wsparci jego wstawiennictwem w radości ducha coraz więcej Ciebie miłowali.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 

 

Pielgrzymka 2012

W dniu 11 sierpnia o godz. 12.30 przybyła na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Oświęcimska. Po pokłonie Matce Bożej w kaplicy cudownego Obrazu pątnicy uczestniczyli we mszy św., którą odprawił JE ks.bp Tadeusz Rakoczy.

0 

W homilii Ksiądz Biskup powiedział: „Pielgrzymowanie jest potrzebne, jest potrzebne nam, którzy pielgrzymujemy, bo uświadamiamy sobie, jaki mamy cel, tu celem jest Jasna Góra, a ostatecznie wędrujemy do Domu Ojca. I, że jesteśmy Kościołem, idziemy razem, są między nami więzy wiary, miłości, i taki Kościół chcemy tworzyć. A z drugiej strony jest to świadectwo dla tych, wśród których idziemy, którzy nam się przyglądają, pomagają - mówi ks. Aleksander Smarduch z parafii św. Urbana w Brześciach, przewodnik grupy 4. niebieskiej pw. św. Barbary – Odczuwam radość, wdzięczność, satysfakcję wielką, i świadomość, że teraz jestem u siebie w Domu Matki, tutaj czerpiemy siły”.

Źródło: Wiadomości diecezjalne

Posłuchaj: http://www.radiojasnagora.pl/download_file.php?uid=4062 

Czytaj więcej: Pielgrzymka 2012

Koncerty organowe

Letnie Koncerty Organowe 2012

W okresie od 1 do 22 lipca 2012 roku, w niedzielne popołudnia o godzinie 17:30, w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, odbędą się cztery koncerty organowe, w wykonaniu artystów z Polski i Niemiec, w ramach kolejnej edycji Letnich Koncertów Organowych.

Od kilkunastu już lat w Oświęcimiu rozbrzmiewa latem muzyka organowa. Najpierw pod nazwą "Oświęcimskie Recitale Organowe", a od 2004 roku jako "Letnie Koncerty Organowe". Koncerty organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury przyciągają w niedzielne popołudnia do kościoła św. Maksymiliana wielu miłośników muzyki, którzy mają możliwość posłuchania muzyki organowej, w wykonaniu artystów z całego świata, skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku, jak również utworów kompozytorów współczesnych. W Oświęcimiu gościło wielu znakomitych muzyków z Polski, jak również z Japonii, Urugwaju, Brazylii, USA, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Słowacji, Rosji. Koncerty odbywające się ramach "Letnich Koncertów Organowych" wzbogacane są wykonywaniem utworów z towarzyszeniem innych instrumentów, w tym skrzypiec, instrumentów dętych, jak również utworów wokalnych przez solistów.

Więcej

Podkategorie