Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Razem dla Afryki

Ks. Dawid OKULLU w parafii św. Maksymiliana Męczennika
w Oświęcimiu - 15.10.2017 r.

x.dawid 1

Fundacja   Razem   dla   Afryki wspiera działania organizacji prowadzonej   przez   ks.   Davida   Okullu, a obecnie, w ramach przypadającego w październiku Tygodnia Misyjnego, pragniemy zaprosić ks. Davida Okullu do Polski, aby podzielił się z wiernymi w Polsce doświadczeniem pracy duszpasterskiej w Ugandzie,

Czytaj więcej: Razem dla Afryki

Dzień Papieski 2017

Tegoroczny XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Na początku warto podkreślić, że już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II
6 stycznia 2001 roku.

Czytaj więcej: Dzień Papieski 2017

35. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

Wdzięczni Bogu za dar świętości o. Maksymiliana Marii Kolbe

 

Uwielbiamy więc dzisiaj wielkie dzieło Boże w człowieku. Wobec nas wszystkich, tu zgromadzonych, Ojciec Maksymilian Kolbe podnosi swój "kielich zbawienia", w którym zawiera się ofiara całego jego życia, przypieczętowanego męczeńską śmiercią "za brata".

Do tej ostatecznej ofiary gotował się Maksymilian, idąc za Chrystusem od najmłodszych lat swego życia w Polsce.

Czytaj więcej: 35. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

Podkategorie