Ks. kard. Franciszek Macharski w dniu 1 lipca 1983 r. powołał do istnienia nową parafię w Oświęcimiu pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Sam też konsekrował nowy kościół w dniu 9 października 1988 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w specjalnym telegramie z okazji konsekracji kościoła napisał: "Serdecznie błogosławię byłych więźniów Oświęcimia i wszystkich obozów. Błogosławię tych, którzy tej świątyni pragnęli i ze świętym uporem, pośród wielu przeciwności dzieło doprowadzili do końca, poczynając od poświęcenia krzyża w 1958 roku i wcześniej jeszcze. Błogosławię duszpasterzy, ofiarodawców z Polski i z zagranicy, wykonawców, wszystkich, którzy modlitwami, pracą, ofiarą świątynię tę budowali. Błogosławię całą parafię, błogosławię wszystkich pielgrzymów."

Miło nam, że możemy odwiedzającym naszą stronę internetową przekazać wiadomości o życiu naszej wspólnoty parafialnej i jej wielkim Patronie.


 

Uroczystość Wszystkich Świętych

Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: „Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie,
i Barankowi”. Ap 7,2-4

TYDZIEŃ MISYJNY 2017

22 października 2017 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych,
jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny.W Polsce znany jest on jako Niedziela Misyjna.

W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i głoście”.

„Papieskie Dzieła Misyjne wspierają wspólnoty, aby wzrastały razem w wierze, budując Kościoły, dzieląc się słowem Bożym, a także zapewniając udzielanie sakramentów” – powiedział o. Vincent Mwakhwawa, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Malawi.
   

Razem dla Afryki

Ks. Dawid OKULLU w parafii św. Maksymiliana Męczennika
w Oświęcimiu - 15.10.2017 r.

x.dawid 1

Fundacja   Razem   dla   Afryki wspiera działania organizacji prowadzonej   przez   ks.   Davida   Okullu, a obecnie, w ramach przypadającego w październiku Tygodnia Misyjnego, pragniemy zaprosić ks. Davida Okullu do Polski, aby podzielił się z wiernymi w Polsce doświadczeniem pracy duszpasterskiej w Ugandzie,

Czytaj więcej: Razem dla Afryki

Podkategorie